Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

8Mart10.03.2014 Продавниците преполни со луѓе кои купуваа подароци за понежниот пол, цвеќарите кои цела година го чекаат празникот на жената се офајдија деновиве.

Ги продадоа веќе подготвените и украсени цвеќиња и икебани.

Не помалку од нив заработија и рестораните. За прослава на празникот беа исполнети до последното место за што требаше да се закаже неколку дена порано. Канал 8 ја долови атмосферата во некои од рестораните во градот.

-Благородно е да се работи со жени. Тие заслужуваат многу повеќе од една обична прослава за празникот. Жената треба да се почитува 365 дена во годината, рече Ненад Василев, вработен во „Делта Холдинг“.

-Прославите за празникот се добредојдени за нас жените, но вакви собири треба да имаме почесто, рече Наталија Ѓорѓиева, вработена во „Делта Холдинг“.

Не помалку можат да се пофалат и туристичките агенции на кои аранжманите за празникот за патување надвор од државата им беа исполнети неколку месеци порано. Жените честопати знаат да кажат дека им недостасуваат финансии за да го поминат месецот, но кога станува збор за славење на нивниот празник, не се штеди. Треба да се прослави оти жената го заслужува тоа, коментираа припадничките на понежниот пол.

Т. Велкова

Сподели

©2014 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 54 гости и нема членови


web counterqr code