Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sdsm29.04.2015  Од општинската организација на СДСМ - Кочани со писмен допис испратен до локалните медиуми реагираа на наводите што градоначалникот Ратко Димитровски ги изнесе на прес конференцијата.

Во реакцијата на СДСМ се вели:

- Од што се исплашија градоначалникот Ратко Димитровски и ВМРО-ДПМНЕ во Кочани? Вистината за Македонија излезе на виделина.

На граѓаните на Кочани им е јасно што правела во Македонија изминативе 9 години ненародната, криминална и узурпаторска власт на Никола Груевски и неколкумина негови соработници.

Доказите коишто ги обелоденува СДСМ докажуваат системско и незаконско прислушување на над 20 илјади граѓани во Република Македонија, целосна контрола и злоупотреба на државните институции и правосудните инстанци во партиски и изборни цели, злоупотреби и груби нарушувања во изборниот процес, селектираната и партиски диригирана правда, погазена држава, нечовечки и сурови пресметки со судбини на граѓани.

Ниту градоначалникот Димитровски ниту Никола Груевски и тесната група околу него можат да ја спречат Вистината за Македонија, се вели во писмената реакција од ОО на СДСМ - Кочани по повод прес-конференцијата на градоначалникот Димитровски.

Share

©2015 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 50 гости и нема членови


web counterqr code