Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Kosarka 104.06.2013 Одиграно последното, 6-то коло во училишната кошаркарска лига во машка и женска конкуренција. Кај момчињата постигнати се два резултата: ООУ„Св. Кирил и Методиј“ – ООУ „Никола Карев“ 44: 43; ООУ „Малина Попиванова“ – ООУ „Раде Кратовче“ 61:35.

Севкупен победник е екипата на ООУ „Св. Кирил и Методиј“.

Кај девојчињата:

ООУ „Малина Попиванова“ - ООУ„Никола Карев“ 40:02, додека ООУ „Св. Кирил и Методиј“ убедливо ја совлада екипата на ООУ„Раде Кратовче“.

Поради истиот број бодови ООУ„Малина Попиванова“ и ООУ „Св. Кирил и Методиј“ за првото место ќе одлучуваат преку мајсторка, што ќе се игра в среда во 12.00 часот.

Доделувањето на наградите за најдобрите во машка и женска конкуренција е закажано за в четврток.

Г. Лалов

Сподели

Kosarka 2

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 57 гости и нема членови


web counterqr code