Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

lisici na race11.04.2016  Надворешната канцеларија за криминални работи од Кочани поднесе кривична пријава против 34-годишниот Л.Ј. од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „силување во обид“ и „лажно претставување“.

Според информaциите од полицијата, во четвртокот, на 7 април, пријавениот облечен во униформа во близина на средно училиште во Кочани на две малолетнички, претставувајќи им се дека е полицаец, им побарал лични карти.

Во тој момент поминувала уште една малолетничка која, пријавениот, ја пресретнал со неговото возило и претставувајќи и се дека е полицаец и побарал лична карта.

Откако девојчето рекла дека нема таков документ пријавениот со возилото ја однел во куќата каде што престојувала и се обидел да ја силува. Во намерата бил спречен од роднини на оштетената.

Од страна на судија на претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во времетраење од 30 дена.

Share

©2016 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 29 гости и нема членови


web counterqr code