Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dzudo sorabotka30.10.2018  На одбележувањето на Светскиот ден на џудото во Скопје, кочанскиот џудо клуб „Гладијатор“  го искористи годинешното мото „Пријателство“ и потпиша меморандум за соработка со прилепскиот џудо клуб „Сеишин“.

Меморандумот всушност значи и збратимување на двата клуба, истакна Драган Шеќероски, тренер на кочанскиот џудо клуб.

- Извршивме збратимување на клубовите а тоа го договоривме со тренерот на клубот од Прилеп Дејан Мицкоски со кој што сме заедно мали нозе. Сега тие можат да се вклучат во нашите тренинзи и ние во низвните, рече Драган Шеќероски, тренер на џудо клуб „Гладијатор“ Кочани.

Инаку, од пред неколку дена џудо клубот „Гладијатор“ започна и со тренинзи и секција и во Зрновци. Тренинзите се одржуваат секој вторник и четврток во спортската сала на ОУ „Синиша Стоилов“, а понеделник, среда и петок во салата на ОУ „Малина Попиванова“ во Кочани.

Т. Велкова

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 78 гости и нема членови


web counterqr code