Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

eftim aksentiev31.10.2018  Досегашниот првотимец на “Каменица Саса“, Ефтим Аксентиев е ново засилување во редовите на кочанскиот третолиогаш “Осогово“.

33-годишниот кочанец, кој игра на средишната позиција, се враќа во матичниот клуб токму во моментите кога му е најпотребен. Лидерската позиција што ја имаат “жолто-сините“, со неговото доаѓање ќе биде уште побезебедна, со оглед што на тимот мн е потрбно и искуство.

Аксентиев настапуваше за прволигашите “Силекс“ и “Работнички“, за кои одигра вкупно 37 натпревари и постигна два гола. Пред седум години имаше и меѓународно искуство бранејќи ги боите на два клуба во соседна Албанија. Исто така, играше и за штипска “Брегалница“ и “Еуромилк ГЛ“ од Скопје, како и за тимот на “Гостивар“.

Вредно е да се спомене дека тој имаше и еден дебитантски настап за репрезентацијата на Македонија за играчи до 21 година, што е уште едно признание за неговиот квалитет.

Засега официјално од ФК “Осогово“ нема информации дали Аксентиев ќе остане да го брани средниот ред во екипата или пак ќе игра на поистурена напаѓачка позиција на левата страна.

T. Aјтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 56 гости и нема членови


web counterqr code