Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

first-at-marketingПрограмата на Канал 8 Телевизија ви нуди можност за промоција на Вашиот бизнис, производ или услуга пред граѓаните од микрорегионот на Кочани (општините Кочани, Виница, Чешиново-Облешево и Зрновци).

Преку видео спот или пишан оглас претставете се директно пред потенцијалните коминтенти, потрошувачи или корисници. Канал 8 Ви овозможува емитување во различни термини во текот на 24-часовната програма, според Вашите потреби.

Ви нудиме неколку пакети на рекламирање, чија цена зависи од терминот на емитување. Промотивниот видео материјал може да биде подготвен од трета страна и наша обврска да го емитуваме или пак, во договор со Вас ќе го снимиме и изработиме ние.

Можноста за промоција преку програмата на Канал 8 ја користат повеќе наши коминтенти, меѓу кои и:

 

  vincini         splash logo3        

 

За подетални информации околу цената на чинење и договарање за рекламните пакети обратете се во нашата маркетинг служба или на инфото овде.

 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 21 гости и нема членови


web counterqr code